  • KTR25JZPF12R0
KTR25JZPF12R0
advertisement
Manufacturer No:
KTR25JZPF12R0
HK JDW NO:
687-KTR25JZPF12R0
Datasheet:
KTR25JZPF12R0
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 12Ohm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1793
Step5Bar-code shipping tag
KTR25JZPF12R0
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    12Ohm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    600V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm