  • KTR18EZPJ621
KTR18EZPJ621
advertisement
Manufacturer No:
KTR18EZPJ621
HK JDW NO:
687-KTR18EZPJ621
Datasheet:
KTR18EZPJ621
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 620Ohm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 15056
Step5Bar-code shipping tag
KTR18EZPJ621
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Working Voltage
    500V
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    620Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W