  • KTR18EZPF6190
KTR18EZPF6190
advertisement
Manufacturer No:
KTR18EZPF6190
HK JDW NO:
687-KTR18EZPF6190
Datasheet:
KTR18EZPF6190
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 619Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9755
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
KTR18EZPF6190
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    619Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Working Voltage
    400V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm