  • KTR10EZPJ1R1
KTR10EZPJ1R1
advertisement
Manufacturer No:
KTR10EZPJ1R1
HK JDW NO:
687-KTR10EZPJ1R1
Datasheet:
KTR10EZPJ1R1
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 1.1Ohm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1908
Step5Bar-code shipping tag
KTR10EZPJ1R1
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.1Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Working Voltage
    400V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm