  • KTPS24-07030WA-VI-P2
KTPS24-07030WA-VI-P2
advertisement
Manufacturer No:
KTPS24-07030WA-VI-P2
HK JDW NO:
867-KTPS24-07030WA-VI-P2
Package:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 7V 21W
Step5Bar-code shipping tag
KTPS24-07030WA-VI-P2
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    KTPS24 (24W)
  • Size / Dimension
    2.83Lx1.34W x 2.05 H 72.0mmx34.0mmx52.0mm
  • Power (Watts)
    21W
  • Approval Agency
    cUL, PSE, UL
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    7V
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm