  • KTPS120-12090-VI
KTPS120-12090-VI
advertisement
Manufacturer No:
KTPS120-12090-VI
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
HK JDW NO:
867-KTPS120-12090-VI
Package:
Datasheet:
KTPS120-12090-VI
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 108W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KTPS120-12090-VI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    KTPS120 (120W)
  • Size / Dimension
    6.62Lx2.60W x 1.54 H 168.1mmx66.0mmx39.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    108W
  • Approval Agency
    CB, CE, cUL, GS, PSE, UL
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    9A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V