  • KTJ250B336M55AFT00
KTJ250B336M55AFT00
advertisement
Manufacturer No:
KTJ250B336M55AFT00
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KTJ250B336M55AFT00
Package:
SMD, J-Lead
Description:
KTJ, NTJ 33μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.209Lx0.236W 5.30mmx6.00mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC SMD, J-Lead
Quantity:
In Stock : 13734
Step5Bar-code shipping tag
KTJ250B336M55AFT00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    SMD, J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KTJ, NTJ
  • Size / Dimension
    0.209Lx0.236W 5.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    33μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Style
    J-Lead
  • Thickness (Max)
    0.150 3.80mm
  • Thickness
    3.81mm