  • KNP500JT-91-4R7
KNP500JT-91-4R7
advertisement
Manufacturer No:
KNP500JT-91-4R7
HK JDW NO:
898-KNP500JT-91-4R7
Datasheet:
KNP500JT-91-4R7
Description:
4.7Ohm, 5W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP500JT-91-4R7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.335Diax0.965L 8.50mmx24.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohm
  • Power (Watts)
    5W