  • KNP200JT-52-10R
KNP200JT-52-10R
advertisement
Manufacturer No:
KNP200JT-52-10R
HK JDW NO:
898-KNP200JT-52-10R
Datasheet:
KNP200JT-52-10R
Description:
10Ohm, 2W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP200JT-52-10R
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Power (Watts)
    2W