  • KNP1WSJR-52-2R2
KNP1WSJR-52-2R2
advertisement
Manufacturer No:
KNP1WSJR-52-2R2
HK JDW NO:
898-KNP1WSJR-52-2R2
Datasheet:
KNP1WSJR-52-2R2
Description:
2.2Ohm, 1W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP1WSJR-52-2R2
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    2.2Ohm
  • Power (Watts)
    1W