  • KNP100JB-73-18R
KNP100JB-73-18R
advertisement
Manufacturer No:
KNP100JB-73-18R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-KNP100JB-73-18R
Package:
Axial
Datasheet:
KNP100JB-73-18R
Description:
18Ohm, 1W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KNP100JB-73-18R
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KNP
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.181Diax0.453L 4.60mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    18Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    1W