  • KH206-85R-27R
KH206-85R-27R
advertisement
Manufacturer No:
KH206-85R-27R
Manufacturer:
Vitrohm
HK JDW NO:
4800-KH206-85R-27R
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 27Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KH206-85R-27R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Series
    KH
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    40 ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    4W
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    4W
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Size Code
    7925
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    6.4mm
  • Length
    20mm