  • K50PTCALRGB7AQP
K50PTCALRGB7AQP
advertisement
Manufacturer No:
K50PTCALRGB7AQP
HK JDW NO:
124-K50PTCALRGB7AQP
Package:
Datasheet:
Description:
TOUCH INDICATOR, 50MM, K50 PRO
Step5Bar-code shipping tag
K50PTCALRGB7AQP
    Select All
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Weight
  • Mfr
    Banner Engineering Corporation
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 50°C
  • Series
    K50
  • Voltage - Supply
    12 ~ 30VDC
  • Ingress Protection
    IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
  • Termination Style
    Cable with Connector (M12)
  • Approval Agency
    CE
  • Actuator Type
    Round, Button, Flush
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 50.00mm Dia