  • K153Z15Y5VF5TL2
K153Z15Y5VF5TL2
advertisement
Manufacturer No:
K153Z15Y5VF5TL2
HK JDW NO:
886-K153Z15Y5VF5TL2
Datasheet:
K153Z15Y5VF5TL2
Description:
Mono-Kap™ K 0.015μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -30°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K153Z15Y5VF5TL2
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Size Code
    1610
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    500μm
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm
  • Thickness
    2.6mm