  • K120K15C0GH5TL2
K120K15C0GH5TL2
advertisement
Manufacturer No:
K120K15C0GH5TL2
HK JDW NO:
886-K120K15C0GH5TL2
Datasheet:
K120K15C0GH5TL2
Description:
Mono-Kap™ K 12pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K120K15C0GH5TL2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    12pF
  • Depth
    2.6mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm
  • Length
    3.9878mm
  • Width
    2.4892mm