  • JMSWD-48XL
JMSWD-48XL
advertisement
Manufacturer No:
JMSWD-48XL
HK JDW NO:
790-JMSWD-48XL
Package:
Datasheet:
Description:
JMSWD-48XL=M39016/16-022L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JMSWD-48XL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE-STRAIGHT MOUNT
  • Published
    2000
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Additional Feature
    WITH COIL SUPPRESSION DIODE
  • Contact Current(DC)-Max
    1A
  • Sealing
    HERMETICALLY SEALED
  • ELV
    Non-Compliant
  • Termination Type
    SOLDER
  • Throw Configuration
    DPDT
  • Contact Current Rating
    1A
  • Relay Type
    POWER/SIGNAL RELAY
  • Contact Current(AC)-Max
    1A
  • Coil Resistance
    11kOhm
  • Coil Power
    209mW
  • Contact/Output Supply Type
    AC/DC
  • Relay Action
    MOMENTARY
  • Coil Voltage (DC)
    48V
  • Coil/Input Supply Type
    DC
  • Coil Current(DC)-Max
    0.005A