  • JMK325BJ226KM-T
JMK325BJ226KM-T
advertisement
Manufacturer No:
JMK325BJ226KM-T
HK JDW NO:
782-JMK325BJ226KM-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
JMK325BJ226KM-T
Description:
M 22μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 701
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
JMK325BJ226KM-T
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.5mm