  • JMK316BJ106ML-T
JMK316BJ106ML-T
advertisement
Manufacturer No:
JMK316BJ106ML-T
HK JDW NO:
782-JMK316BJ106ML-T
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
JMK316BJ106ML-T
Description:
M 10μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 24000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
JMK316BJ106ML-T
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Contact Plating
    Nickel
  • Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    SMPS Filtering
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
    Yes
  • Voltage
    6.3V
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm