  • JMK316AB7226ML-TR
JMK316AB7226ML-TR
advertisement
Manufacturer No:
JMK316AB7226ML-TR
HK JDW NO:
782-JMK316AB7226ML-TR
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
M 22μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
JMK316AB7226ML-TR
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    22μF
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm