  • JMK107BJ225KA-T
JMK107BJ225KA-T
advertisement
Manufacturer No:
JMK107BJ225KA-T
HK JDW NO:
782-JMK107BJ225KA-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
JMK107BJ225KA-T
Description:
M 2.2μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 31657
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
JMK107BJ225KA-T
    17 Weeks
  • Contact Plating
    Nickel
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm