  • ISPPAC-CLK5312S-01TN48C
ISPPAC-CLK5312S-01TN48C
advertisement
Manufacturer No:
ISPPAC-CLK5312S-01TN48C
HK JDW NO:
477-ISPPAC-CLK5312S-01TN48C
Description:
3.3V Clock Generator, Fanout Distribution, Zero Delay Buffer 267MHz ISPPAC-CLK53 Clock Generators ispClock? Series 48 Pins 48-LQFP 48 Terminals Surface Mount 3V~3.6V Tray
Purchasing and Inquiry
ISPPAC-CLK5312S-01TN48C Overview
This clock IC is packaged using the Tray method. The 48-LQFP package contains this clock generator. Frequency generator can maintain a maximum temperature of 260 under reflowing conditions. In it, there are 48 terminations to be found. This electronic frequency generator requires a voltage of 3.3V. There is a Clock PLL called HSTL, LVCMOS, LVDS, LVPECL, LVTTL, SSTL which is designed to be the input to this clock generator. 1 circuits are implemented to access the electronic component's full performance. Providing a maximum frequency of 267MHz, this clock-based RF synthesizer is suitable for a variety of applications. Due to the Surface Mount-shape, this electronic component can be conveniently installed on the panel. It would take a maximum supply voltage of 3.6V to operate this time clock generator. This frequency synthesizer requires a supply voltage above 3V to be safe. There should be 3V~3.6V provided with this RF synthesizer. As determined by the test statistics, the ambient temperature should be set to 0°C~70°C. This is a clock generator compatible with eHSTL, HSTL, LVCMOS, LVTTL, SSTL logic levels. Clock Generator, Fanout Distribution, Zero Delay Buffer is the type of electrical part that this component is classified as. An IC that generates clocks specifically for microprocessors, this clock PLL is 48-bits in si48e. This part number ISPPAC-CLK53 is related to the following electrical components. There are a number of 48 pins that are available on the frequency synthesizers. The maximum supply voltage that clock generator can handle is 3.3V. And basically, this clock generator is often classified as a kind of Clock Drivers. This clock generator is a member of ispClock? series.
ISPPAC-CLK5312S-01TN48C Features
Available in the 48-LQFP
Supply voltage of 3.3V
Operating supply voltage of 3.3V
ISPPAC-CLK5312S-01TN48C Applications
  • Peripheral devices
  • Navigation, positioning and surveillance system for aircraft, ships and ships
  • VSAT (Small Ground Satellite Station)
  • Digital HDTV systems
  • Time to digital converters
  • Notebooks
  • Signal modulation and demodulation
  • Precision auxiliary angle deflection measurement
  • Phase modulation cellular systems
  • Wireless infrastructure
Step5Bar-code shipping tag
ISPPAC-CLK5312S-01TN48C
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Number of Circuits
    1
  • Nominal Supply Current
    150mA
  • Frequency (Max)
    267MHz
  • Ratio - Input:Output
    2:12
  • fmax-Min
    267 MHz
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm