  • ISPLSI 2064VE-135LT44I
ISPLSI 2064VE-135LT44I
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2064VE-135LT44I
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2064VE-135LT44I
Package:
44-TQFP
Description:
3.3V 0.8mm PMIC ispLSI? 2000VE Series ISPLSI 2064 3.3V 44-TQFP
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2064VE-135LT44I Overview
64 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.There is a 44-TQFP package containing it.In this case, there are 32 I/Os programmed.Terminations of devices are set to [0].This electrical part has a terminal position of [0], which serves as an important point of access for passengers and freight.A voltage of 3.3Vprovides power to the device.It is a part of the family [0].Package the chip by Tube.A reliable operation is ensured by the operating temperature of [0].Ideally, the chip should be mounted by Surface Mount.As part of the ispLSI? 2000VEseries, it is a type of FPGA.It is programmed with 44 pins.It is also characterized by YES.The ISPLSI 2064indicates that its related parts can be found.2000gates are devices that serve as building blocks for digital circuits.There are 16 logic elements/blocks.There is 3.3V power supply available for it.A maximum supply voltage (Vsup) of 3.6V is provided.The supply voltage (Vsup) should be greater than 3V.The clock frequency of this device should not exceed 100MHz.
ISPLSI 2064VE-135LT44I Features
44-TQFP package
32 I/Os
The operating temperature of -40°C~85°C TA
44 pin count
3.3V power supplies
ISPLSI 2064VE-135LT44I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2064VE-135LT44I CPLDs applications.
  • DMA control
  • Handheld digital devices
  • SFP, QSFP, QSFP-DD, OSFP, Mini-SAS HD Port Management
  • TIMERS/COUNTERS
  • DDC INTERFACE
  • Dedicated input registers
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • Wide Vin Industrial low power SMPS
  • Discrete logic functions
  • Power Meter SMPS
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2064VE-135LT44I
  • Package / Case
    44-TQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2004
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
  • Number of Terminations
    44
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    44
  • JESD-30 Code
    S-PQFP-G44
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Number of I/O
    32
  • Clock Frequency
    100MHz
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm