  • ISPLSI 2032A-135LT44
ISPLSI 2032A-135LT44
advertisement
Manufacturer No:
ISPLSI 2032A-135LT44
Manufacturer:
Lattice Semiconductor
HK JDW NO:
477-ISPLSI 2032A-135LT44
Package:
44-TQFP
Description:
5V PMIC ispLSI? 2000A Series ISPLSI 2032 5V 44-TQFP
Purchasing and Inquiry
ISPLSI 2032A-135LT44 Overview
In the mobile phone network, there are 32macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.It is part of the 44-TQFP package.This device has 32 I/O ports programmed into it.44terminations are programmed into the device.The terminal position of this electrical component is QUAD.The power supply voltage is 5V.The part belongs to Programmable Logic Devices family.Tubeis the packaging method.It operates with the operating temperature of 0°C~70°C TA to ensure its reliability.It is recommended to mount the chip by Surface Mount.FPGAs belonging to the ispLSI? 2000Aseries contain this type of chip.A chip with 44pins is programmed.This device also displays [0].The ISPLSI 2032shows its related parts.1000gates are used to construct digital circuits.8logic blocks/elements are present.It runs on a voltage of 5Vvolts.Supply voltage (Vsup) reaches a maximum of 5.25V.A supply voltage (Vsup) of greater than 4.75V should be used.It should not exceed 100MHzin terms of clockfrequency.
ISPLSI 2032A-135LT44 Features
44-TQFP package
32 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
44 pin count
5V power supplies
ISPLSI 2032A-135LT44 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation ISPLSI 2032A-135LT44 CPLDs applications.
  • Wireless Infrastructure Base Band Unit and Remote Radio Unit
  • ROM patching
  • Network Interface Card (NIC) and Host Bus Adapter (HBA)
  • I/O PORTS (MCU MODULE)
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • Interface bridging
  • I2C BUS INTERFACE
  • Programmable power management
  • PLC analog input modules
  • State machine control
Step5Bar-code shipping tag
ISPLSI 2032A-135LT44
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    44-TQFP
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2005
  • Series
    ispLSI® 2000A
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    44
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Additional Feature
    YES
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    ISPLSI 2032
  • Pin Count
    44
  • JESD-30 Code
    S-PQFP-G44
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Power Supplies
    5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Programmable Type
    In System Programmable
  • Number of I/O
    32
  • Clock Frequency
    100MHz
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Number of Gates
    1000
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    32
  • JTAG BST
    NO
  • Voltage Supply - Internal
    4.75V~5.25V
  • Delay Time tpd(1) Max
    7.5ns
  • Number of Logic Elements/Blocks
    8
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm