  • ISL8200MIRZ-T
ISL8200MIRZ-T
advertisement
Manufacturer No:
ISL8200MIRZ-T
HK JDW NO:
668-ISL8200MIRZ-T
Package:
23-PowerQFN Module
Datasheet:
ISL8200MIRZ-T
Description:
Quantity:
In Stock : 7350
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ISL8200MIRZ-T
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    23-PowerQFN Module
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.59Lx0.59W x 0.09 H 15.0mmx15.0mmx2.2mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    23
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    ISL8200M
  • JESD-30 Code
    S-PQMA-N23
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    20V
  • Voltage - Output 1
    0.6V~6V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Input Voltage-Nom
    5V
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Control Technique
    PULSE WIDTH MODULATION
  • Height Seated (Max)
    2.4mm