  • ISC1812ES151K
ISC1812ES151K
advertisement
Manufacturer No:
ISC1812ES151K
HK JDW NO:
873-ISC1812ES151K
Datasheet:
ISC1812ES151K
Step5Bar-code shipping tag
ISC1812ES151K
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    1812
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    ISC-1812
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    130mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.16Ohm Max
  • Max DC Current
    130mA
  • Frequency - Self Resonant
    5MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    40 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • DC Current
    130mA
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm