  • ISC1812BN471K
ISC1812BN471K
advertisement
Manufacturer No:
ISC1812BN471K
HK JDW NO:
873-ISC1812BN471K
Datasheet:
ISC1812BN471K
Step5Bar-code shipping tag
ISC1812BN471K
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating
    87mA
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    9.2Ohm Max
  • Max DC Current
    87mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.3MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Height
    3.2004mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C