  • IS64LPS12832EC-200TQLA3
IS64LPS12832EC-200TQLA3
advertisement
Manufacturer No:
IS64LPS12832EC-200TQLA3
HK JDW NO:
413-IS64LPS12832EC-200TQLA3
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Description:
100 Pin Memory IC 4 Mb kb 20mm mm 235mA mA 32b b
Step5Bar-code shipping tag
IS64LPS12832EC-200TQLA3
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    100
  • ECCN Code
    3A991.B.2.A
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Memory Size
    4Mb 128K x 32
  • Number of Ports
    4
  • Nominal Supply Current
    235mA
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Access Time
    3.1ns
    Parallel
  • Organization
    128KX32
  • Memory Width
    32
  • Address Bus Width
    17b
  • Density
    4 Mb
  • Standby Current-Max
    0.1A
  • I/O Type
    COMMON
  • Sync/Async
    Synchronous
  • Word Size
    32b
  • Length
    20mm
  • Height Seated (Max)
    1.6mm