  • IS61VPS51236A-200TQI-TR
IS61VPS51236A-200TQI-TR
advertisement
Manufacturer No:
IS61VPS51236A-200TQI-TR
HK JDW NO:
413-IS61VPS51236A-200TQI-TR
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
IS61VPS51236A-200TQI-TR
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Supplier Device Package
    100-TQFP (14x20)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    2.375V~2.625V
  • Frequency
    200MHz
  • Interface
    Parallel
  • Max Supply Voltage
    2.625V
  • Min Supply Voltage
    2.375V
  • Memory Size
    18Mb 512K x 36
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Access Time
    3.1ns
    Parallel
  • Max Frequency
    200MHz