  • IS61VPS204836B-200TQLI
IS61VPS204836B-200TQLI
advertisement
Manufacturer No:
IS61VPS204836B-200TQLI
HK JDW NO:
413-IS61VPS204836B-200TQLI
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Description:
2.5V V 100 Pin Memory IC 20mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS61VPS204836B-200TQLI
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    100
  • ECCN Code
    3A991.B.2.A
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Technology
    SRAM - Synchronous, SDR
  • Voltage - Supply
    2.375V~2.625V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
    100
  • JESD-30 Code
    R-PQFP-G100
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Power Supplies
    2.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Memory Size
    72Mb 2M x 36
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Access Time
    3.1ns
  • Organization
    2MX36
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    36
  • Memory Density
    75497472 bit
  • I/O Type
    COMMON
  • Standby Voltage-Min
    2.38V
  • Length
    20mm
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Width
    14mm