  • IS61QDPB42M36A2-550M3L
IS61QDPB42M36A2-550M3L
advertisement
Manufacturer No:
IS61QDPB42M36A2-550M3L
HK JDW NO:
413-IS61QDPB42M36A2-550M3L
Description:
1.8V V Memory IC 17mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS61QDPB42M36A2-550M3L
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Voltage - Supply
    1.71V~1.89V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Power Supplies
    1.8V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Clock Frequency
    550MHz
  • Supply Current-Max
    1.3mA
  • Standby Current-Max
    0.38A
  • Standby Voltage-Min
    1.71V
  • Length
    17mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    15mm