  • IS61QDB42M18C-250M3
IS61QDB42M18C-250M3
advertisement
Manufacturer No:
IS61QDB42M18C-250M3
HK JDW NO:
413-IS61QDB42M18C-250M3
Description:
Memory IC 17mm mm
Step5Bar-code shipping tag
IS61QDB42M18C-250M3
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Part Status
    Active
    165
  • ECCN Code
    3A991.B.2.A
  • HTS Code
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QUAD
  • Voltage - Supply
    1.71V~1.89V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B165
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Memory Size
    36Mb 2M x 18
  • Clock Frequency
    250MHz
    Parallel
  • Organization
    2MX18
  • Memory Width
    18
  • Memory Density
    37748736 bit
  • Length
    17mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    15mm