  • IS43R83200F-5TL
IS43R83200F-5TL
advertisement
Manufacturer No:
IS43R83200F-5TL
HK JDW NO:
413-IS43R83200F-5TL
Package:
66-TSSOP (0.400, 10.16mm Width)
Datasheet:
Description:
Memory IC 256 Mb kb 22.22mm mm
Quantity:
In Stock : 4910
Step5Bar-code shipping tag
IS43R83200F-5TL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    66
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    66
  • Additional Feature
    AUTO/SELF REFRESH
  • Technology
    SDRAM - DDR
  • Voltage - Supply
    2.3V~2.7V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Memory Size
    256Mb 32M x 8
  • Number of Ports
    1
  • Memory Type
    Volatile
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Access Time
    700ps
  • Memory Format
    DRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • Organization
    32MX8
  • Memory Width
    8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    15ns
  • Address Bus Width
    13b
  • Density
    256 Mb
  • Length
    22.22mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm