  • IS43R32400E-5BLI
IS43R32400E-5BLI
advertisement
Manufacturer No:
IS43R32400E-5BLI
HK JDW NO:
413-IS43R32400E-5BLI
Package:
144-LFBGA
Datasheet:
Description:
2.5V V Memory IC 12mm mm
Quantity:
In Stock : 10785
Step5Bar-code shipping tag
IS43R32400E-5BLI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    144-LFBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    144
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    144
  • Additional Feature
    AUTO/SELF REFRESH
  • Technology
    SDRAM - DDR
  • Voltage - Supply
    2.3V~2.7V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Power Supplies
    2.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Memory Size
    128Mb 4M x 32
  • Number of Ports
    1
  • Memory Type
    Volatile
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    200MHz
  • Supply Current-Max
    0.32mA
  • Access Time
    700ps
  • Memory Format
    DRAM
  • Memory Interface
    Parallel
  • Data Bus Width
    32b
  • Organization
    4MX32
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Memory Width
    32
  • Write Cycle Time - Word, Page
    15ns
  • Standby Current-Max
    0.005A
  • Memory Density
    134217728 bit
  • I/O Type
    COMMON
  • Refresh Cycles
    4096
  • Sequential Burst Length
    248
  • Interleaved Burst Length
    248
  • Length
    12mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm