  • IS43DR86400C-25DBLI-TR
IS43DR86400C-25DBLI-TR
advertisement
Manufacturer No:
IS43DR86400C-25DBLI-TR
HK JDW NO:
413-IS43DR86400C-25DBLI-TR
Package:
60-TFBGA
Datasheet:
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
IS43DR86400C-25DBLI-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    60-TFBGA
  • Number of Pins
    60
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SDRAM - DDR2
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Memory Size
    512Mb 64M x 8
  • Memory Type
    Volatile
  • Max Supply Current
    135mA
  • Clock Frequency
    400MHz