  • IRV300-12W80HR-C
IRV300-12W80HR-C
advertisement
Manufacturer No:
IRV300-12W80HR-C
Manufacturer:
Murata Manufacturing
HK JDW NO:
535-IRV300-12W80HR-C
Package:
Datasheet:
IRV300-12W80HR-C
Description:
Module DC-DC 110VIN 1-OUT 12V 25A 300W 17-Pin Tray
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IRV300-12W80HR-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    900
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Active
  • Type
    Step Down
  • Pin Count
    17
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Isolation
    Isolated
  • Line Regulation
    0.5%
  • Load Regulation
    0.5%