  • IR04BH111J
IR04BH111J
advertisement
Manufacturer No:
IR04BH111J
HK JDW NO:
873-IR04BH111J
Datasheet:
IR04BH111J
Step5Bar-code shipping tag
IR04BH111J
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    Axial
  • Weight
    649.997866mg
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.385L 4.57mmx9.78mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Inductance
    110μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.9Ohm Max
  • Max DC Current
    128mA
  • Frequency - Self Resonant
    8.9MHz
  • Q @ Freq
    60 @ 790kHz
  • Q Factor
    60
  • Diameter
    4.57mm