  • IR02EB4R7K
IR02EB4R7K
advertisement
Manufacturer No:
IR02EB4R7K
HK JDW NO:
873-IR02EB4R7K
Datasheet:
IR02EB4R7K
Step5Bar-code shipping tag
IR02EB4R7K
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.120Diax0.260L 3.02mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.2Ohm Max
  • Max DC Current
    230mA
  • Frequency - Self Resonant
    75MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 7.9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz