  • IQ40-40NNPKK0S
IQ40-40NNPKK0S
advertisement
Manufacturer No:
IQ40-40NNPKK0S
Manufacturer:
SICK, Inc.
HK JDW NO:
704-IQ40-40NNPKK0S
Package:
Module
Datasheet:
Description:
10V~30V Inductive Module Plastic Cable Leads Module
Step5Bar-code shipping tag
IQ40-40NNPKK0S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Material - Body
    Plastic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C TA
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    10V~30V
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP67, IP68, IP69K
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    NPN-NC/NO, 4-Wire
  • Sensing Distance
    1.575 (40mm)
  • Sensor Type
    Inductive
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
    100Hz