  • IMSA-11600S-40A-GFN4
IMSA-11600S-40A-GFN4
advertisement
Manufacturer No:
IMSA-11600S-40A-GFN4
HK JDW NO:
388-IMSA-11600S-40A-GFN4
Package:
Description:
11600 Series FFC, FPC Contacts, Vertical - 1 Sided Tape & Reel (TR) 0.020 0.50mm Solder 40 Positions Surface Mount Gold 0.5A
Quantity:
In Stock : 6430
Step5Bar-code shipping tag
IMSA-11600S-40A-GFN4
  • Number of Positions
    40
  • Voltage - Rated
    50V
  • Current Rating (Amps)
    0.5A
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Height Above Board
    0.236 6.00mm
  • FFC, FCB Thickness
    0.30mm