  • IMC1812RQ390K
IMC1812RQ390K
advertisement
Manufacturer No:
IMC1812RQ390K
HK JDW NO:
873-IMC1812RQ390K
Datasheet:
IMC1812RQ390K
Step5Bar-code shipping tag
IMC1812RQ390K
    1812
  • Weight
    26.988746mg
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    150mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    150mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.5Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • DC Current
    150mA
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm