  • IMC1812ER560J
IMC1812ER560J
advertisement
Manufacturer No:
IMC1812ER560J
HK JDW NO:
873-IMC1812ER560J
Datasheet:
IMC1812ER560J
Description:
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
IMC1812ER560J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    135mA
  • Current Rating
    135mA
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    5.5Ohm Max
  • Max DC Current
    135mA
  • Frequency - Self Resonant
    9MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm