  • IM04EB330K
IM04EB330K
advertisement
Manufacturer No:
IM04EB330K
HK JDW NO:
873-IM04EB330K
Datasheet:
IM04EB330K
Step5Bar-code shipping tag
IM04EB330K
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Iron
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IM
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.156Diax0.375L 3.96mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn99.3Cu0.7)
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    165mA
  • Military Standard
    Not
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3Ohm Max
  • Max DC Current
    165mA
  • Frequency - Self Resonant
    19MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • DC Current
    165mA