  • IM02SH3R9J
IM02SH3R9J
advertisement
Manufacturer No:
IM02SH3R9J
HK JDW NO:
873-IM02SH3R9J
Datasheet:
IM02SH3R9J
Step5Bar-code shipping tag
IM02SH3R9J
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    IM
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.42mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Lead Length
    36.575mm
  • Lead Diameter
    0.508 mm
  • Inductance
    3.9μH
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Max DC Current
    250mA
  • Frequency - Self Resonant
    80MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 7.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz