  • ILSB0805RK3R9K
ILSB0805RK3R9K
advertisement
Manufacturer No:
ILSB0805RK3R9K
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-ILSB0805RK3R9K
Package:
0805
Datasheet:
ILSB0805RK3R9K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ILSB0805RK3R9K
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Shielding
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    3.9 μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • Max DC Current
    30mA
  • Frequency - Self Resonant
    44MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    900mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    3.9 µH
  • Height
    500μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm