  • IFC0603ER1N5S
IFC0603ER1N5S
advertisement
Manufacturer No:
IFC0603ER1N5S
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-IFC0603ER1N5S
Package:
0603
Datasheet:
IFC0603ER1N5S
Description:
IFC0603ER1N5S datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IFC0603ER1N5S
  • Package / Case
    0603
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    3.997283mg
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    1.5 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    13GHz
  • Q Factor
    11
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    60mOhm
  • Height
    500μm
  • Length
    1.6mm