  • IDT79RC32V334-150BB
IDT79RC32V334-150BB
advertisement
Manufacturer No:
IDT79RC32V334-150BB
HK JDW NO:
378-IDT79RC32V334-150BB
Package:
Datasheet:
Description:
1mm 3.3V 32-bit Microprocessor 3.3V
Quantity:
In Stock : 13991
Step5Bar-code shipping tag
IDT79RC32V334-150BB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Terminals
    256
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Microprocessors
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    256
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B256
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • Number of I/O
    16
  • Speed
    150 MHz
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROCONTROLLER, RISC
  • Clock Frequency
    75MHz
  • Supply Current-Max
    700mA
  • Bit Size
    32
  • Has ADC
    NO
  • DMA Channels
    YES
  • PWM Channels
    NO
  • DAC Channels
  • Length
    17mm
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Width
    17mm