  • IDT79RC32V333-133DH
IDT79RC32V333-133DH
advertisement
Manufacturer No:
IDT79RC32V333-133DH
HK JDW NO:
378-IDT79RC32V333-133DH
Package:
PQFP
Description:
0.5mm 32-bit Microprocessor 208-Pin 133MHz 3.3V PQFP
Quantity:
In Stock : 15499
Step5Bar-code shipping tag
IDT79RC32V333-133DH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    PQFP
  • Number of Pins
    208
  • Published
    2000
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    208
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • Subcategory
    Microprocessors
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    133MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Voltage
    3.3V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROPROCESSOR
  • Supply Current-Max
    630mA