  • IDT79R3041-25PF
IDT79R3041-25PF
advertisement
Manufacturer No:
IDT79R3041-25PF
HK JDW NO:
378-IDT79R3041-25PF
Description:
0.5mm 5V 32-bit Microprocessor 5V
Quantity:
In Stock : 2387
Step5Bar-code shipping tag
IDT79R3041-25PF
    Select All
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    20
  • Pin Count
    100
  • JESD-30 Code
    S-PQFP-G100
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Power Supplies
    5V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Speed
    25 MHz
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROPROCESSOR, RISC
  • Clock Frequency
    50MHz
  • Supply Current-Max
    300mA
  • Bit Size
    32
  • Address Bus Width
    32
  • Boundary Scan
    NO
  • Low Power Mode
    NO
  • External Data Bus Width
  • Format
    FIXED POINT
  • Integrated Cache
  • Number of External Interrupts
    6
  • Length
    14mm
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Width
    14mm