  • IDT71P74604S250BQ
IDT71P74604S250BQ
advertisement
Manufacturer No:
IDT71P74604S250BQ
HK JDW NO:
668-IDT71P74604S250BQ
Package:
165-TBGA
Datasheet:
IDT71P74604S250BQ
Description:
Memory IC IDT71P74
Quantity:
In Stock : 7137
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
IDT71P74604S250BQ
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    165-TBGA
  • Supplier Device Package
    165-CABGA (13x15)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Obsolete
  • Technology
    SRAM - Synchronous, QDR II
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Base Part Number
    IDT71P74
  • Memory Size
    18Mb 512K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    250MHz