  • IDT71P71804S200BQ8
IDT71P71804S200BQ8
advertisement
Manufacturer No:
IDT71P71804S200BQ8
HK JDW NO:
668-IDT71P71804S200BQ8
Package:
165-TBGA
Description:
Memory IC IDT71P71
Step5Bar-code shipping tag
IDT71P71804S200BQ8
  • Package / Case
    165-TBGA
  • Supplier Device Package
    165-CABGA (13x15)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Technology
    SRAM - Synchronous, DDR II
  • Voltage - Supply
    1.7V~1.9V
  • Base Part Number
    IDT71P71
  • Memory Size
    18Mb 1M x 18
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    200MHz